Пневматичні гвинтівки з газовою пружиною
Пневматичні гвинтівки з газовою пружиною відносяться до групи пружинно-поршневої пневматики, будучи одночасно наступною сходинкою еволюції.
Принцип дії у них практично співпадає: ви відводите важіль або переламываете стовбур, тим самим зводячи пружину; поршень чіпляється за шептало – і все, гвинтівка на бойовому взводі. Подальші дії залежать від конструкції вашої гвинтівки – ви вкладаєте кулю в стовбур і повертаєте його або важіль зведення в штатне положення. Натискання на спусковий гачок звільняє поршень, який створює надлишковий тиск у компресійній камері, достатню для розгону кулі пострілу.
У чому ж різниця, запитаєте ви? В пружині. У гвинтівки з газовою пружиною, як легко здогадатися, замість металевої пружною спіралі використовується герметичний резервуар з закачаним у нього під високим тиском газом, як правило, азотом (трохи нижче ми пояснимо, чому). Посередині резервуара циліндричної форми знаходиться шток, який є елементом передачі енергії від стисненого газу – через поршень і компресійну камеру – пулі.
Азот використовується в якості пружного елемента з двох причин: він неагресивний до металу і матеріалу ущільнювача, а також дешевий і нетоксичний. У циліндрі газ знаходиться під високим тиском, яке може досягати триста атмосфер; порівняйте, наприклад, з PCP пневматикою, де штатний значення тиску в балоні близько двісті-двісті п'ятдесят. Звичайно, при спрацьовуванні поршня частина енергії втрачається, але її все одно залишається досить, щоб розігнати кулю до 320 м/с.